poniedziałek, 13 lutego 2012

Zarabianie na aukcjach internetowych

zarabianie na aukcjach internetowych

Autorem artykułu jest Dawid Kowalski



Artykuł na temat zarabiania na aukcjach internetowych oraz porady skąd brać tanie produkty.
Z całą pewnością nie raz zastanawiałeś się skąd na np. Allegro biorą się produkty w cenach nawet o połowę niższych od rynkowych.
Odpowiedzi na to pytanie jest kilka:
a) niestety bardzo często zdarza się, że produkty oferowane przez np. allegrowiczów są takie tanie ponieważ sprzedający nie prowadzi zarejestrowanej działalności gospodarczej czyli krótko mówiąc działa nielegalnie.
b) sprzedający wystawia towar, którego tak naprawde nie posiada - należy uważać na produkty oferowane przez osoby bez pozytywnych komentarzy.
c) sprzedający ma dostęp do tanich produktów.
Zajmijmy się trzecim przypadkiem czyli - skąd brać towar w atrakcyjnych cenach? Jest masa sposobów pozyskiwania taniego towaru - możesz dogadać się z hurtownikiem i wynegocjować, że weźmiesz dużą partie towaru w zamian za zniżkę, możesz również zlecić sprowadzenie taniej elektroniki np. z Chin, telefonów komórkowych z Egiptu lub pojechać do Niemiec i przywieść środki chemiczne (proszki, płyny do mycia naczyń itd) a nawet skontaktować się z producentem w przypadku niszowych produktów. Te sposoby wymagają jednak stosunkowo dużej gotówki. Ja polecam coś innego: zarejestrowanie się w zagranicznych serwisach aukcyjnych nie tylko ebay, ale również hood.de - niemiecki, sbazar.cz - czeski, cqout.com - angielski i wiele innych, każdy kraj na 2-3 bardziej znane serwisy aukcyjne. Przyda Ci się tłumacz stron np. google translator, karta kredytowa oraz konto paypal. Dzięki paypal zaoszczędzisz na przelewach międzynarodowych - do rejestracji niezbędne jest posiadanie karty kredytowej - możesz ją zamówić online. Teraz wystarczy porównywać ceny między zagranicznymi serwisami a allegro (ponad 90% rynku aukcyjnego w Polsce), obserwować najczęściej sprzedawane produkty oraz najaktywniejszych sprzedawców. Niedawno udało mi się znaleźć na niemieckim ebayu produkt za ok 400zł który się sprzedaje w polsce po 1200zł, nawet doliczając koszty przesyłki - 70zł zysk jest bardzo dobry jak za kilka godzin pracy (wyszukanie i sprzedaż).
---

Dawid Kowalski
pomysły na biznes, dotacje unijne, marketing
www.takikredyt.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz