Unikanie SPAMU
Autorem artykułu jest marek szynkiewicz
Unikanie spamu-jak unikać spam i z nima walczyć
Spam można najprościej zdefiniować jako niezamawianą przesyłkę reklamową. Pewnie często otrzymujesz różne reklamy inwestycji finansowych, Viagry itp. Tego typu wiadomości jest spamem.
O tym że nikt nie lubi spamu nie trzeba chyba przypominać,jest natarczywy,nieznośny i niezgodny z prawem,jak się przed nim bronić?
To bardzo proste ,wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad:
-nie zostawiać swojego adresu(nie zmienionego) na forach dyskusyjnych
-nie odpowiadać na spam
-nie wysyłać "łańcuszków"
-maskować swój adres
-nie wysyłać wiadomości do wielu osób
A to tylko kilka sposobów wygrania ze spamem,resztę można się dowiedzieć z książki Damian Daszkiewicza "Zwalcz spam-Profilaktyka antyspamowa"
Natomiast jeśli na jakiejś stronie zostawisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o nowych produktach (aktualizacji strony, promocjach, nowościach w danej firmie itp.),takie e-maile nie są spamem, gdyż świadomie wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tego typu wiadomości.
Ale co jeśli to my znajdziemy się po drugiej stronie i to my będziemy wysyłać maile?Jak nie zostać spamerem?Używając autorespondera takiego jak Freebot można wysyłać maile z ofertami i reklamami,jak już pisałem jest to sprawdzony i bardzo dobry sposób na zwiększenie swoich zysków.
O tym jak pozyskać adresy email użytkowników na kurs lub newsletter możesz poczytać z cneb.pl w tych artykułach : I, II. III. Dowiesz się z nich jakie są metody umieszczania zapisu na stronie, jak zrobić wyskakujące okienko z zapisem (floating ad), jak badać jego skuteczność itp.
Tymczasem zajmijmy się unikaniem spamowania w naszym działaniu:
-Musisz mieć Politykę prywatności,w której szczegółowo są zapisane zasady zapisu na listę mailingową.
- Dodawaj skrót polityki prywatności w swoich
mailingach,przez co każdy w łatwy sposób będzie miał do niej dostęp i nie będzie żadnych wątpliwości co do legalności twoich działań
-Zawsze podawaj instrukcje dotyczące rezygnacji z subskrypcji
w swoich mailingach,przez co zostawiasz możliwość wyboru zapisanym na twoją listę
-Stosuj metodę double opt-in do
zbierania adresów e-mail.Metoda ta wymusza na subskrybencie potwierdzenia swojej chęci umieszczenia swojego adresu na naszej liście mailingowej,dzięki czemu jakiekolwiek oskarżenia o spamowanie stają się bezpodstawne.
Bardziej szczegółowo o tym zagadnieniu z raportu cneb zawierający masę przydatnych iformacji,które napewno ci się przydadzą.
Kierując się tymi prostymi zasadami,będąc przy tym konsekwentnym i profesjonalnym unikniemy w znacznym stopniu zarówno spamu jak i oskarżenia o spam.
internet zarabianie-o zarabianiu w sieci
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz